Yönetim Kurulu Başkanı

İsa TUNÇ

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı

            Göreve geldiğimiz günden bu yana birçok çalışmanın altına imza attık. Yapılan bu çalışmaları bireysel başarıdan çok oluşturduğumuz ekip ile beraber yapılan doğru işlerin olumlu sonuçlarıdır.
            Birlik yönetimine geldiğimizde ilk iş olarak “Aslan yattığı yerden belli olur” düsturuyla, hizmet binamızı acil tadilata soktuk. Kurumsal bir yapıya kavuşturduğumuz birliğin elektronik altyapının yenilenmesi ile hizmet standardını da üst seviyelere çıkardık.

           Soğuk banko sisteminden birebir görüşmelerle hizmet vermeye başlayan Birliğimiz, modernize edilmiş son hali ile birlikte dinamik, etkin ve proaktif bir seviyeye ulaştırdık.
            Konularında uzmanlaşan personelimiz, birlik üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmelerini sağladık dolayısyla çözüm odaklı çalışmalar eşliğinde hedeflenen sonuca ulaştık.

             Plansız çalışmaya alışmış bir kurum olmaktan kendimizi silkeleyerek, Birlik olarak ilk Stratejik Planımızı hazırladık. Çalışmalarımızı bu plan üzerinden yürüttük. Hedeflerimizi belirledik ve çizgimizden taviz vermedik.
Taşın altına el koymayı alışkanlığımız yaptık. Yaptığımız hiçbir çalışmayı yük olarak görmedik.

         Esnaflarımızın  tamamını ilgilendiren sorunlarla alakalı, çözüm odaklı çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımıza Çalıştay adını vererek kamuoyunu ve tüm esnaflarımızı yapılan bu faaliyetlerle ilgili sürekli bilgilendirdik.

Bir dil bulacağız dostlar, bizim bu memlekete, bu topraklara, çocuklarımıza, gençlerimize borcumuz var, başkaca bir seçeneğimiz, başkaca bir çıkış yolumuz yok, bir dil bulacağız her şeyi anlatmaya yetecek!

Benim cesaretim ve umudum var!
Gelin Umudu Birlikte Büyütelim!
Güzel memleketimin hak ettiği güzel geleceği ortak akıl, özgürlük ve bilimle inşa edeceğimiz güzel, mutlu günlere olan inancımla saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

isaTunc

Paylaş:
Scroll to Top