Esnafa Hibe Desteğinde Başvuru Süresi Uzatıldı

Esnaf ve sanatkarlarımız ve gerçek kişi tacirlerimizden gelen talepler üzerine başvuru süresi 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.

Bilindiği üzere, koronavirüs salgınının (COVID-19) ülkemiz ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik çeşitli tedbirler alınmaktadır.
COVİD-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik destek paketi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs 2021 tarihli Kabine toplantısının ardından açıklanmıştır.
Bu çerçevede 20/05/2021 tarihli ve 3998 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar İle Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, 21 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Karar gereğince; hibe desteği tek seferde ödenmek üzere, ekonomik faaliyet konuları Bakanlık tarafından belirlenen iki ayrı grup için 5.000 Türk Lirası ve 3.000 Türk Lirası olarak belirlenmiş ve başvurular 25 Mayıs tarihi itibariyle alınmaya başlanmıştır.
Esnaf ve sanatkarlarımız ve gerçek kişi tacirlerimizden gelen yoğun talepler üzerine başvuru süresi 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.
Başvurular www.turkiye.gov.tr üzerinden alınacak olup, başvuru sahipleri başvuru durumunu ve sonucunu yine aynı adresten kontrol edebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Paylaş:
Scroll to Top