Dika Genç İstihdam Eğitimi

Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi’ kapsamında, 15-29 yaş arası gençlerin mesleki becerilerini artırmak ve işgücü piyasasına entegrasyonlarını geliştirmek amacıyla hazırlanan eğitimlerin önemli bir parçası olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt’ te Mart 2021 de başlıyor.

Yeni bir iş kurmak isteyen, 15-29 yaş arası işsiz veya üniversite öğrencisi gençlere yönelik hazırlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programları imalat ve hizmet sektörüne yönelik iki ayrı formatta olup, dijitalleşmenin yeni pazarlara ve farklı müşteri segmentlerine erişmede çok önemli olduğu günümüzde e-ticaret ve sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimleri ile zenginleştirilmiştir.

KOSGEB iş birliğiyle hazırlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri iki aşamadan oluşmakta, ilk aşaması KOSGEB sertifikalı eğitimciler tarafından KOSGEB eğitimi ile uyumlu olarak verilmekte, ek eğitim modülleriyle desteklenmektedir.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin tüm eğitim faaliyetlerinde desteklendiği projede, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde %25 kadın kotası uygulanacaktır.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi iş birliği çerçevesinde üniversite yerleşkelerinde verilecek eğitimler yeni bir iş kurmak isteyen gençlere önemli bir destek olacaktır.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ilki İmalat Değer Zinciri ile Girişimcilik Eğitimi başvuruları proje internet sitesi www.gencistihdam.org dan 20 Şubat 2021 tarihine kadar online yapılacaktır.

Eğitimlerin internet sitenizden ve sosyal medyadan duyurulmasında vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür eder, paylaşımlarınızın linkinin tarafımıza iletilmesini rica ederiz.

Gruplarınıza SMS mesajı ile duyuru yapmak için aşağıdaki metni kullanabilirsiniz.

DİKA, ‘İmalat Değer Zincirinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ 1 Mart 2021 de başlıyor. Ücretiz olarak gerçekleşecek eğitimlerde 29 yaş sınırı olup son başvuru tarihi 20 Şubat’tır. Detaylar ve başvuru içinwww.gencistihdam.org

Paylaş:
Scroll to Top